IRC-Galleria

Cherry

Cherry

Pimeydessä, Huulillasi ikonin kylmyys

Rokokoo Takki 1780'sTiistai 04.08.2009 14:38

Tavoistani poiketen julkaisen yksityiskohtakuvan valmistuvasta oliivinvihreästä rokokoo-takista (Taftikangasta), joka tulee uusiin 1700-luku teemaisiin kuviin jotka kuvataan näillä näkymin ensi vuoden puolella.
Tässä takki kuvattuna takaa, alaselän kirjailut. Se on kaavoitettu 1780-luvun mukaisesti [kyllä, muoti on muuttunut jopa entisaikaan] ja koristeltu kultaisin paljetein (ei liikaa ettei tule halvan näköistä), swarovski-kristallein ja tietty kirjottu hihansuita myöten. Asuun tulee vielä liivi sekä housut+hattu.

Kuvan ottovaiheessa (elokuu -09) ei ole vielä kiinnitetty hihoja, kaulusta, vuorta eikä kaikki koristelu ole vielä valmista.

Takki tulee keikarihahmolle ( jona poseeraa riotcolor ). Kuvausten jälkeen taidan myydä koko asukokonaisuuden, jos löytyy kiinnostuneita :]

Etkö vielä ole jäsen?

Liity ilmaiseksi

Rekisteröityneenä käyttäjänä voisit

Lukea ja kirjoittaa kommentteja, kirjoittaa blogia ja keskustella muiden käyttäjien kanssa lukuisissa yhteisöissä.