IRC-Galleria

Tiedot

Luokittelu
Muut
Perustettu
19.9.2005
Koko
105 jäsentä
Tyttöjä: 46 (44 %)
Poikia: 59 (56 %)
Keski-ikä
24,0 vuotta
Otos: 81 jäsentä
Tyttöjen keski-ikä: 23,1 vuotta
Poikien keski-ikä: 24,7 vuotta
Ylläpitäjä
^Piia

Jäsenet (105)

RackDoll^Laeknishendr^TsunetiiaFuziiRE-L124C41||Reetta|^PiiaBastian84^KARHU^BloodTearWhiteEyeDollXperlJenn44PekkaPerkeleEmimaQuintosh
« Uudemmat - Vanhemmat »

SarutoOhoLuonut: SarutoTiistai 06.03.2012 02:50

Se tunne kun tajuat, että siullon parin sadan rahan kengät työkenkinä pölyttymässä. Hupsista saatana.


Juu nukkuminen ei taas huvita, juuh.

EDIT:// Näin tässä wanhoilla päivillä muistelin tuossa sivussa aikoja kun uskoin että kyllä sitä jokasesta juustostakin kasvaa jotain älykästä. Olinpas hupsu nuorukainen joskus..!

Henderssain ne vihdoinkinLuonut: HendersLauantai 13.11.2010 13:16

TrifiXion_[Ei aihetta]Luonut: TrifiXion_Keskiviikko 20.10.2010 21:53

Huomen uudet popot :p
Kaveri on myymässä pois koon 37 NEW ROCK -KENKIÄ! Kenkiä on käytetty vain kerran tai kaksi, ja satasella irtoaisivat.
Minulla ei ole tarkempaa tietoa kenkien ulkonäöstä, muistaakseni pitkävartiset saappaat.

Kyselkää lisätietoja minulta niin ohjaan eteenpäin :3

KennuKengätLuonut: KennuSunnuntai 02.05.2010 17:45

Piti kuulemma laittaa kuva kengistä, niin tossa mun vanhat hajonneet New Rockit :D

MoonisOstakaa kengät prklLuonut: MoonisLauantai 07.11.2009 19:11

... myyn, jotta voin ostaa uudet...
XDD

Ei ollu ihan mun tyyliset, tilattaessa oli huono kuva netissä : <<

Kokoa 36-37, sanoisin, oma jalka on 34, mutta vertasin 36-37 kenkiin ni meni aika tasavertaisesti.

http://www.huuto.net/fi/showitem.php3?itemid=119571060

AG-AaGeeNew Rock feat AGLuonut: AG-AaGeeTorstai 11.06.2009 17:39

157 cm + 37 cm = 194 cm

... Sanokaa hei AGn uusille popoille.
Nähtävästi en enää Desuconin jälkeen päässyt yli siitä, että hetken ajan sain olla kaksi metrinen ja tuijotella ihmisten päiden yli.
Tänään menin sitten haaveilemaan niistä 600 € Monster bootseista, joista olen puhunut vuosia ihmisille. Kuolailin ikkunan edessä kenkiä ja partasuinen Harley Davidson myyjä tuli siihen ulos tupakalle ja katseli minua kysyvästi. Alkoi sitten puhua kovaan ääneen:
"Nuo kengät ovat olleet näyteikkunoissa ympäri Suomea kohta 9 vuoden ajan! Olis pikku hiljaa aika päästä eroon niistä! Pitäisiköhän alentaa hintaa?"
Siitä paikasta kipitin miehen luokse ja nappasin tätä nahkatakin hihasta.
"Paljollako lähtee?!"
"Hmm... 250 ja ne on siun."

Seuraavassa hetkessä olinkin käynyt Sampo pankista nostamassa rahaa ylioppilaslahja rahoistani ja kengät odottivat minua kauniissa liekkikudioivuissa muovikasseissa, uusien nauhojen ja New Rock avaimenperän kera. Olo oli sellainen kuin olisin ostanut uuden auton. |D
No, kyllähän näillä eteenpäin mennäänkin hamaan hautaan asti. <3

RumaPakana[Ei aihetta]Luonut: RumaPakanaPerjantai 26.12.2008 23:36

Joulu oli mahtava. Stressitön ja rauhallinen. Ainakin miljoona lisäkiloa mutta hällä väliä. Sain läppärin, kiroilevaa siiliä, laukkua sekä parasta KENGÄT. Niitä en olekkaan tarvinnut. :D Jos seuraavat kuus vuotta taas mentäis. Rankka pesti tiedossa.
Kaikki hyvä tulee aikanaan tiensä päähän. Niin monen toiminnan täytteisen vuoden jälkeen siirtyvät rakkaat New Rockini eläkkeelle. Hoitaen vain satunnaisia tehtäviä tuuraus muodossa. Perin nuo mahtavat klopot vanhalta koulukaveriltani muutama vuosi sitten. Siitä lähtien ne ovat olleet lähes aina jalassa. Ne ovat olleet pajalla sorvin lastujen keskellä, ne ovat olleet bileasujen kanssa, töissä, koulussa, pari kertaa järvessä, ruotsin maallakin jopa, tallilla ja monessa muussa merkillisessä paikassa. Eli eläke alkaa olla ansaittu. Koko aikana selvittiin vain kahdella suutari reissulla. Nekin olivat vain lievää pintakorjailua ja korkolappuja. Vaikkei sota arvilta ja kappaleen menetyksiltä ole selvitty. Sitkeet pirulaiset.

« Uudemmat - Vanhemmat »