IRC-Galleria

Tiedot

Luokittelu
Harrastukset
Perustettu
27.1.2006
Koko
186 jäsentä
Tyttöjä: 129 (70 %)
Poikia: 57 (30 %)
Keski-ikä
26,0 vuotta
Otos: 138 jäsentä
Tyttöjen keski-ikä: 25,6 vuotta
Poikien keski-ikä: 26,9 vuotta

Jäsenet (186)

He[i]diLadyMarmeladeTiiQu[nysse]palloeläinMiinapiina[r]iikka_snake_nusenremmilausteen_kettukuppamiesnennyyylanexatjohtaja-mFu-ShuFallu
« Uudemmat -

empsssoon alastiLuonut: empsssTiistai 17.04.2012 02:31

en oikeesti, mutta lukisko kukaan blogia jossa kerron siitä kuinka myöhään nukuin tänään, mitä kahvia saa sittarista halvimmalla ja mitkä verkkarit päällä siivosin kusta vessan seinästä tänään?

KummajainenJorinoitaniLuonut: KummajainenMaanantai 19.03.2012 01:58

En näytä hallitsevan kellotaulua ja sen mukaan käyttäytymistä.
Kello on puoli kaksi, joten minun tulisi herätä kuuden tunnin kuluttua.

Aiemmin päivällä laistin velvollisuuksia uskottelemalla itselleni, että tarvitsen välttämättä viiden tunnin päiväunoset.
Juuri kun olin polttamassa pilveä, minut herätettiin takaisin, takaisin arkeen. Lievää katkeruutta, kitkerää tukahdutettua raivoa kytee minussa.

Olisin voinut katsoa edes jotain leffaa, mutta juuri tänään, kaikista päivistä jolloin olen tässä huoneessa asunut, vein ne kellariin, jonne en uskalla liiankin lennokkaan mielikuvitukseni ansiosta astelemaan.
Hyppisin seinille harhaisen mielenmaailmani takia.

Tämä viikonloppu meni liiankin silmänräpäyksessä. Ihan muutama hetki sitten oleilin koulun ummehtuneilla käytävillä ja toiveikkaana kelailin että mitäköhän nyt? Railakasta elämää?
Pienissä määrin. Kultainen perjantai-ilta.
Mutta tässä sitä ollaan, hyvin varhaisena maanantaiaamuna.
Miksei mulle löytyis jotakin mieluisaa, joka pitäis mulle seuraa näin lamauttavina hetkinä? Joku joka kerranki olis samalla aaltopituudella mun kanssa. Toisinsanoen jaksais kuunnella. Ja ymmärtäiski vielä kaiken lisäksi.

Ehkä joskus. Sitten.

Kummajainenaihetta ei oo mihinkäänLuonut: KummajainenSunnuntai 09.05.2010 04:19

mää oon istunut paikallani monta tuntia. ja nukkunut..? kai mä olen tässä samalla jotain ajatellut, mutta ihan ku sillä olis enää mitään merkityksellistä tarkoitusta..koska mitä väliä sillä edes on. istuksinut siis olen. ja mietiskellyt suuria kysymyksiä jotka putoavat päähäni kuin alasimet.
ja olen failannut tänään oikein komeasti, enkä edes tiedä miksi hitossa sanoin niin koska se oli naurettavaa ja oikeasti väärin, mutta musta vähän tuntuu ettei sitä ajattele enää muu kuin minä itse. miksi olin niin typerä?
ehkä huvittavuus meni niin pitkälle että vain mä jäin miettimään sitä tosissani. se on surullista. se ratkaisi mun elämää aika paljon. just ku alko tuntua ihan kivalta. tästä merkinnästä ei kukaan varmaan tajua mitään, mutta en usko että kukaan jaksaa edes lukea. jotain 0,0 persoonaa kinostaa.
miksi ihmisen täytyy toivoa itselleen aina vaan enemmän?
miksi mikään ei riitä. miksi ihmisen mieli tavoittelee pelkkää hyvää mieltä, miksi se kaipaa onnea. eihän kukaan syö pahaa ruokaakaan tai pue rumia vaatteita päälle. eihän kukaan mene rumalla ilmalla ulos mutta auringonpaisteessa kyllä kelpaa.
jotta jaksaisi, sehän on selvä. ei ilman iloista mieltä jaksa kauaa. ellei paadu täysin ja muutu viileäksi kuin viilipytty, kivikasvoksi jonka suupielet ovat alati alaspäin. vähän niin kuin Dallas. mutta hänelläkin oli syvällinen puolensa. hän tappoi itsensä veljellisen rakkautensa menettämisen tähden. se siitä. mieluummin minä kyllä muutun madoksi. tuota, niin.
mutta miksi toisen naurusta ja valoisasta elämästä pitää tulla kateelliseksi, tavoitella sen toisen onnea. sen toisen ihmisen arvokasta valoisaa elämää, jossa se toinen on saanut luvan elää. sehän on kaunista. se on kauniimpaa kuin mikään, oikeastaan. jos joku on saanut jonkin kauniin esineen tai vaatteen, eihän kukaan repäise sitä toisen kädestä, huuda "MÄKI HALUUN" ja halua nähdä kuinka toinen tulee yhtä onnettomaksi kuin itse on. toisen mustankipeys, se on puhdasta rumuutta. sehän on samaa kuin ottaa toiselta pois mitä itsellä ei ole.
ihan kuin se, jota toisella on, on itseltä pois. ei se ole niin. musta ainakaan. se ajatus on..hirmuisa. mutta se on ihmiselle luontaista. ihminen on vähän liian julma.
mutta en mä tahallani. en. ja taas mua itkettää mun ristiriitainen mieli.
oikeasti ja aidosti mäkin olen onnellinen, toisten puolesta, mutta siltä osalta joka ei vaikuta mun omaan elämään.
oon oikeastaan tosi helpottunut, että jonkun kesä on alkanut niin onnellisesti, ja jatkuukin yhtä hyvin. mä itkin onnesta sinä päivänä kun sain tietää miten kävi. oikeasti tätä merkintää ei tajua ku yks ihminen, ja musta tuntuu kauhealta koska olen aika varma ettei se lue mun katuvaa sepitystä. mutta se on mun oma vika. mun ihan ikioma vika miksi saatan jäähä kuin nallli kalliolle. yksin. se sana kuulostaa ..tappavalta.
en mä tahallani. ihan oikeasti. kuka tekisi mitään ilkeää tahallaan?
mä oikeastaan ymmärrän, miksei mua enää jaksa kuunnella kun mä ..olen tullut hulluksi? niinkö. niin musta itsestä tuntuu. mä en oo oikein henkisessä tasapainossa, siltä musta tuntuu.
se tasapaino heittelee. kuin olisi vaaka, jossa on musta ja valkoinen höyhen. musta höyhen painaa enemmän kuin valkoinen.
se valkoinen höyhen lentää pois pienestä ilmavirrasta, mutta musta ei liikahda. se varmaan näyttää mulle keskisormea. ja niitä mustia on koko ajan enemmän ja enemmän. enemmän ja enemmän keskisormia. ja valkoinen höyhen on yksin ja lentää millon vaan pois. silläkin on keskari pystyssä. oma onnikin nauraa mulle.
mä haluaisin nähdä yhden ihmisen. yhden ihmisen vaan. mua pelottaa, että se ei halua nähdä mua. ei enää, koska olen ..tullut hulluksi. mä haluaisin pyytää sitä anteeksi. toivon että se haluaa kuulla sen. tarinan mun höyhenistä.
mää vaan ylireagoin kaikkeen. mä vain ..kuvittelin jotain ihan olematonta. ollaan mulle kuinka vihaisia tahansa, en mää osaa vihata takaisin. ja musta tuntuu aika hiton vahvasti että kaikki nauraa ihan räkänä tälle merkinnälle. ei oo kivaa sekään.
ihmisten on niin hankala käydä yhteiselämää. ihminen on liian tietoinen. se voi mennä liian syvälle ajatuksiinsa. ja tajuta kuinka huonosti voi mennä. ja sillä on liikaa vaistomaisia mielenjohteita.
sukset menevät ristiin kai siksi, ettei ole mitään yhteistä. sillä hetkellä. konkreettisessa elämässä, oikeastaan. pohjimmiltaan voi olla sama ajattelutapa, mutta toiselle on suotu enemmän ja toiselle vähemmän. ei mitään. ei mitään yhteistä sillä hetkellä. eikä kukaan ymmärrä ketään sen takia. siksi se on niin. onnellinen ei voi samaistua sairaalloisen masentuneen tunteseen eikä päinvastoin, sehän on ihan luontaista. ja se, joka on sairaalloisen masentunut, ei voi olla katkeroitumatta muille, koska itsellä tulee repussa pohja vastaan ja muilla se ei mahdu kiinni. ihan kuin jotkut olisivat huonompia kuin toiset. jotkut vain ansaitsevat enemmän.
jotkut ovat vain luotu elämään huonommin. joillakin on se kohtalo, se surullisen mielen kohtalo. oikeasti sekin on vain omasta asenteesta kiinni. kun miettii. jos ei suostu näkemään mitään muuta kuin huonoja asioita, ihmekös tuo että surettaa. yäk miten monimutkaista. ja se mieliala on aivan itsestä kiinni. se on minusta liikaa vaadittu. se, että saa itse nostettua itsensä ylös. se on liikaa. siihen ei pystytä noin vain. se on ..sairautta?
niin kai sitten.
sekin on liikaa vaadittu, että mua jaksais enää tajuta. mieli on liian monimutkainen jotta sen kanssa voisi elää tekemättä virheitä.
ihminen on niin pieni osa kaikkeutta. yksi ihminen ei muuta mitään olemalla tai lakkaamalla olemasta. paitsi ympärillä oleviaan...?
ulkona on tosi nätti ilma. aurinko on nousemassa ja on aika sinistä. mun huoneessa on tosi punasta. mä en oikeen sovi tuonne ulkomaisemaan. sovin tänne eristyksiin yksin, tunkkaiseen ilmaan tavaroiden keskelle. olen vähän niin kuin loukussa. toivon etten olisi.
sytytin kynttilöitä. ihan ku jouluna. joulu ja talvi oli ihan kauheeta aikaa. jos voisin poistaa jotaki mun elämästä, poistasin viimetalven. paitsi 7.3. just kun kesä oli tulossa, mä itse munaan ja aion kai aika masokistisesti pilata kaiken.
hohhoijaa olisiko se tältä kertaa tässä. toivon ainakin, että edes yksi lukisi tämän, ehkä hänen tulisi kuulla tämä.
gallerian kautta.
no ihq jotku alkaa seurustelemaan gallerian kautta, galleria on ihmepaikka! ulkona on oikeasti tosi nättiä. mun pitäis tehdä äidille kortti. tapahtuispa kohta ihmeitä. se olis oikein mieltäylentävää.
esimerkiksi mau autettas pitämään ne kauheat keskisormea näyttävät höyhenet aisoissa. en oikeen ossaa yksin. se on mun ongelma kyllä, mutta ..plaah.

olen aika suruisa, mutta jospa se siitä. ainakin toivon. muuta en voi tehdä. ja pyytää kaikkea anteeksi. ja tästä tuli niin pitkä että naurattaa. -.o

UiGGa!Luonut: UiGGaMaanantai 28.12.2009 02:18

MINÄ. HALUAN. KATSOA. ONE. PIECEÄ!
Muttakun toisaalta ei huvita ja on myöhä ;____;

SITTEN! Minä haluan one piece kamaa! Kirjoja,kortteja,tarroja,pienoismalleja,cossiasuja,pelejä,videoita ja kaikkee nomnom<3

Sitten mulle kelpaas japaninkin matka! >D

JA BTW, kävin kattomassa avatarin. OLI AIVAN VITUN HYVÄ MENKÄÄ NYT HERRAN JUMALA IHMISET KATSOMAAN SE, TAI MENETÄTTE JOTAIN SUUREMOISTA!

the end.

julii-vieläkin hereilläLuonut: julii-Lauantai 19.09.2009 05:31

hmm pempoki varmaa nukahti ku ei siit kuulu ja en viitti soittaa jos se herää sit siihe

ja pää hajoo ihan vitun kipee &lt;suru&gt;

mute ilonen meininki yäääl oon nauranu 4 tuntia ja hahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

&lt;virne&gt;


VAIKEE SANOO
mitäs vittua? :D<3

|[-windy-]|eBay syö sieluja.Luonut: |[-windy-]|Perjantai 19.06.2009 04:57

Yeyy eBayssa kattelen himona kaikkee ja istun yksin kotona ja juon karpalo lonkeroa 8'D

.....Ja kivaa on. *nukkumaan? mikä se sellanen sana on?*

|[-windy-]|AHAHAHA.Luonut: |[-windy-]|Maanantai 27.04.2009 05:21

Pitäs kai mennä nukkuun muttei väsytä. NUKKUUN MUTTEI VÄSYTÄ. ja mua roolituttaa :B

Valvonu taas koko yön, minkäs teet. Mulla nyt sentään ei ole koulua toisinkuin eräillä, en tiedä, onko se helpotus vai vitsaus. Vitsaus paremminkin musta.

Voisi koettaa mennä väkiisin makaamaan (ei sillätavoin, kuten te ajattelette)

Joten ööts. Jos nyt vaikka pääsisin lähteen tästä koneelta.

ehz[Ei aihetta]Luonut: ehzSunnuntai 26.10.2008 11:40

thanks once again (;

ehz[Ei aihetta]Luonut: ehzLauantai 25.10.2008 19:08

kiitos siitä (:
« Uudemmat -