IRC-Galleria

Tiedot

Luokittelu
Minä ja muut
Perustettu
3.4.2006
Koko
52 jäsentä
Tyttöjä: 34 (66 %)
Poikia: 18 (34 %)
Keski-ikä
22,0 vuotta
Otos: 38 jäsentä
Tyttöjen keski-ikä: 21,0 vuotta
Poikien keski-ikä: 24,0 vuotta

Jäsenet (52)

Metzgermeister]SabreTatayJeparihizakiTafTafDaMnParasitiCBukeIsYouOkayIsYouLayräpsychouuNo_thing77Ristiriita-4N`N4thepateAmeebasieni
« Uudemmat -

IsYouOkayIsYouTaas vituttaa.Luonut: IsYouOkayIsYouTorstai 22.03.2012 17:11

Oon lievästi ilmaistuna hämmästynyt miten kaikki kohtaamani miehet haluaa aina ehdottoman varmasti lapsia. Tuo leffojen/sarjojen antama kuva miehestä jonka nainen taivuttelee lopulta lapsentekoon kun "naiset on niin vauvakuumeisia" onkin täysin väärä ilmeisesti, sellaiset miehet on jossain kiven alla. Melkeinpä tuntuu että kohtaamani naiset ovat enemmän että EI IKINÄ LAPSIA. Mitä helvettiä, onko miehistä tullut naisia? Vai valehteleeko miehet koska ajattelevat automaattisesti että nainen haluaa sellaisen lapsirakkaan miehen?

Mitähän tästä seuraa sitten. Aika tasantarkkaan se, että joudun jossain elämäni vaiheessa hankkimaan kakaran miehen kanssa, huolimatta siitä että olisin tod näk huono äiti ja aina katkera miehelle että oon joutunut käymään läpi raskauden, vittumaisen synnytyksen, imetykset sun muut. Joo, tiiän mitä nyt ajattelet. "NO ONHAN NIITÄ MIEHIÄ JOTKA EI HALUA KOSKAAN LAPSIA!" Joo onhan niitä, miehiä. Jonkinlaisia miehiä. Harvoja. Sehän onkin vallan mukavaa kun joutuu tyytymään rumaan, junttiin mieheen vain sen takia kun "kumpikaan ei halua lapsia".

Kuulostaa miesten puolelta aikamoiselta uhkavaatimukselta jopa.. "Jos et halua kanssani lasta, etsin naisen joka haluaa!" Jee-e. Jos asia olisi toisinpäin "Jos haluat olla kanssani, sinun täytyy hyväksyä etten halua lasta!" Niin VARMASTI joo mies jäisi mun kanssa suhteeseen ja hautaisi tuon helvetin tärkeän unelmansa ja tarpeensa lisääntyä.

Tämä on jotenkin siinäkin mielessä epäreilua, että vaikka mies haluaisi lasta paljon enemmän kuin minä, nainenhan se on joka joutuu käymään läpi kaikki ne vittumaisuudet. Lopulta mies sitten hylkääkin perheen ja menee nuoremman naisen mukaan. Se on sitä elämää.

Voi kun musta paljastuisikin jokin elimellinen vika joka estää raskaaksitulon, eipähän tarvitsisi sen koommin selitellä.

Anteeksi jo etukäteen lapseni.

P.S. Entinen koulukiusaajani hymyilee lehdessä netistä löytämänsä miehen kanssa. On se hienoa että joillain onnistuu.

5253_718717212899_11801977_40848659_558675_n.jpg

bruised...Luonut: bruisedSunnuntai 23.01.2011 21:02

Mult lentää varmaan kohta yrjö. Kumma juttu etten saanut psykoottisuudessa kovin korkeita pisteitä testissä.

bruisedVITTULuonut: bruisedLauantai 11.12.2010 13:58

vihaan kakaroita yli kaiken

en saa aamuteetä enkä vettä koska noi helvetin hirviöt huutaa ja haisee olohuoneessa
ja ne syö siellä vielä spagettia...
en haluu tietää kui kuvottavalt se näyttää.

... Niinpä, etenkin kun VR on änkenyt IC:n _pelkkiä_ lastenvaunuja :DDDD


No ok, silloin ei paljoa naurattanut.

envy``138.Luonut: envy``Keskiviikko 17.02.2010 17:32

I am become Death, the destroyer of worlds says:
Facebook 8P
Do you think Nea L***** wants to have children?


HYVÄ OLI , DIE FACEBOOK DIE !

bruisedjumalautaLuonut: bruisedKeskiviikko 06.01.2010 04:46


Siis naiset vaan synnyttää aivonsa ulos samalla. Tilalle tulee pilttiä ja vauvanpaskaa.

"My kid doesn’t need to learn not to touch glass vases or avoid wires at this stage in life. What I WANT is to just let my baby run loose in others’ homes and not have to freaking worry so much."
U-S-K-O-M-A-T-O-N-T-A.

Nerokas blogi, mutta suutun ihan saatanasti koko ajan ku luen tota :D
***

Tässä vielä, ladies and gentlemen, paras tarvitsisiko kenties nukkua -testi aikoihin:
anni sanoo:
hahah no joo : D
kännienkku on hauskinta
yks syksyn huipuista oli se kun oltiin tarian kaa elinalla juhlissa ja ku tultiin takasin niin noukin sen merkkauskartion anttilan eestä ja sain päähäni että lähetään pitsalle. sitten mentiin. oli hauskaa.
Sy'Rai sanoo:
:D:D:
ja olit pizzalla se pääs?
anni sanoo:
EN MÄ PISTÄNY SITÄ PÄÄHÄN MISSÄÄN VAIHEESSA

envy``aw:3Luonut: envy``Perjantai 11.12.2009 00:01



Jooo en tykkää lapsista ollenkaa
mu penskaha soittaa hyvi XD<3

bruisedYeah, slowLuonut: bruisedKeskiviikko 14.10.2009 13:06

-rapsutin-[Ei aihetta]Luonut: -rapsutin-Torstai 17.09.2009 22:23

You're just a child with a temper
Kickin' your ass would be a pleasure

http://www.youtube.com/watch?v=nojWJ6-XmeQ&NR=1 ei hitto repesin tolle videolle. :---D

pansy_T_TLuonut: pansy_Tiistai 14.07.2009 15:38

Saatanan pikku kakarat!
« Uudemmat -