IRC-Galleria

Tiedot

Luokittelu
Elämänkatsomus ja filosofia
Perustettu
8.11.2006
Koko
50 jäsentä
Tyttöjä: 33 (66 %)
Poikia: 17 (34 %)
Keski-ikä
27,8 vuotta
Otos: 35 jäsentä
Tyttöjen keski-ikä: 29,0 vuotta
Poikien keski-ikä: 24,8 vuotta

Jäsenet (50)

^Mirazukkeli^Hemmu78tare81petrooli_Riskettiemppu78paukapmaarrillynhc-makeylvalii7anna007-[maiju]-_jonnuska_Butterfly78Minde79^^Janski_73
« Uudemmat - Vanhemmat »

noraaaturhaLuonut: noraaaPerjantai 03.12.2010 14:00

Jälki-istunto :D

syy: seksuaalinen ahdistelu :D

jaa ahdistelek möä jos mä oli poikie vessas :D enkä uskaltanu tul sielt ulos ku valvoja oli ove edes :DDD

kiitti allu ja rece ku piditte mul seuraa sie kopis :DDD(Y)

Lol_lol94lol, nauran teille !Luonut: Lol_lol94Perjantai 11.06.2010 04:42

haha, säälin teikäläisiä. Kyl jokanen varmaan ite sit tietää jos on aihetta, on hei aika säällittävää tollanen ..
Ahdistelu -.-" Vihaan tollasii kaksnaamasia paskoja, jotka ei saa pillua irl ja ahdistelee pikkulapsii netis :/
ei voi sanoo muutaku huoh ..... tekis mieli pyyhkii teijät kaikki maalman kartalta saatana^

_ampukaa_jo_ittenne_

manueNaiset :C niin vaikeitaLuonut: manueKeskiviikko 03.03.2010 04:33

Olli: "Naisen g-piste se on kans yks arvotus ei tiedä mitä nappulaa pitää painaa että nainen kirkasee."

Minä: "Yleensä sitä nuorinta"

Olli: "HYI VITTU!"
Jukolan alueella nähty mies / miehiä jahtaamassa lapsia,ihan kotiovelle juossu perässä . Poliisi etsii piiunaista paketti autoa jolla mies / miehet liikkuvat ! PISTÄ VIESTIÄ ETEENÄIN,TÄMÄ EI OLE MIKÄÄN PILA !!!
Suomi on oikeusvaltio, eikö niin?

Itä-Suomen hovioikeus on (jälleen) muuttanut lievän raiskaustuomion (jälleen) ehdolliseksi. Tekijänä oli (jälleen) poliisimies, joka (jälleen) raiskasi alaikäisen tytön.

Mieleeni tulee parin vuoden takainen hotellikeissi, jossa kaksi reilu viisikymppistä poliisimiestä olivat tanssittaneet kahta alaikäistä tyttöä, siskoksi jotka olivat mummonsa kanssa kylpylälomalla. Sitten mummo oli hukannut tytöt. Vähän ajan kuluttua pikkusisko juoksi mummon luokse ja kertoi että poliisisedät olivat vieneet heidät huoneeseensa, jossa sisko oli vielä vessassa toisen poliisin kanssa.

Karkuun päässyt tyttö luultavasti pelasti isosiskonsa, jonka toinen poliisesta oli lukinnut kanssaan vessaan. Vessassa ollut poliisi oli ensin yrittänyt saada penistään tytön sisälle, mutta tämä oli tilanteessa liian tiukka. Tämän jälkeen poliisisetä jatkoi tytön painostamisella suihinottoon.

Tytöt selvisivät poliisien kynsistä, ja samoin mukavat poliisisedät luonnollisesti selvisivät naurettavilla tuomioilla.

Itä-Suomen hovioikeus on aiemminkin erikoistunut lieviin raiskaustuomioihin, joista ei joudu edes kivensisään, ja lieventäviksi asianhaaroiksi luetaan jos henkilö on hyvä jätkä, käy päivätöissä, hänellä on (ilmeisesti oikeanlaisia) ystäviä eikä aiempaa rikostaustaa, kuten myös se jos teko ei kestänyt kauaa ja saatiin suoritetuksi ainoastaan lievää väkivaltaa käyttäen.

Miten olisi ratkaisu jossa Itä-Suomen hovioikeuden päättäviin tahoihin kohdistuisi lievä erottaminen joka saatettaisiin aikaan nopeasti ja vain lievää väkivaltaa käyttäen? Miten olisi että nämä mukavat poliisiherrasmiehet siirtyisivät kivensisään reippaaseen fyysiseen työhön?

Tottakai näin ei tapahdu. Sitäpaitsi, Suomen vankilat ovat tätä nykyä mukavuuslaitoksia, joissa vaan pelataan playstationilla, on omat kirjastot ja kuntosalit, katsellaan omia lempi tv-sarjoja vapaana arkihuolista. Opiskellaan jopa tohtoriksi.

Ei semmoinen ole todellinen vankila. Nykyjärjestelmässä yhteiskunta kustantaa näille mulkvisteille omaa aikaa ja mahdollisuuden kehittää itseään rauhassa ilman yhteiskunnan paineita, tehdä vaikka uusia suunnitelmia siiten vapaalle päästyään. Vapaan liikkumisen evääminen on ainoa rangaistus edes niille jotka Suomen mukavuuslaitoksiin joutuvat/pääsevät. Koska olen nykyään kauhea fasisti, minusta olisi hyvinkin kohtuulista kuohia pedofiilit, joiden elämän intohimona on tuhota puolustuskyvyttömien pikkulasten elämiä, samoin raiskauksenuusijat. Ulkomaiden kansalaiset jotka moiseen syyllistyvät voisi palauttaa kotimaihinsa tuomioitaan istumaan. Somalian, Eestin ja Venäjän vankilat kun tuskin ovat Suomen pullasorsaruokintavankeinhoitolaitoksen kaltaisia hoitokoteja. Suomesta kipataan jo ydinjätteetkin Venäjälle, miksei siis muutkin jätteet? Tulisi varmasti paljon halvemmaksi maksaa Venäjän valtiolle suomalaisen ihmissaastan vastaanootamisesta kuin elättää ja helliä näitä vuosikausia kotimaisissa vankiloissa, minne ainakin jotkut raiskaajistakin vielä nykyään onneksi päätyvät.

Oslon vuonossa olevalla saarella sijaitseva avovankila on lukemani mukaan tuottanut hyviä tuloksia, siellä eletään mahdollisimman normaalia elämää, opetellaan ottamaan vastuuta hoitamalla omia maaplänttejään ja kotieläimiään. Tämä varmasti soveltuukin tietyntyyppisille vangeille. Toisille parempi sijoituskohde olisi Vorkutan reippailuleiri pohjoisella Uralilla.
Mies piti koulutyttöä seksiorjanaan erämökissä
6.2.2009 17:02

Kemi-Tornion käräjäoikeus antoi perjantaina tuomion vakavista alaikäisiin kohdistuneista seksuaalirikoksista.

Tuomittu, vuonna 1979 syntynyt mies houkutteli vuoden 2007 elokuussa 14-vuotiaan tytön kaksi kertaa mukaansa. Houkuttelu tapahtui puhelimessa luodun valehenkilöllisyyden avulla.

Kummallakin kerralla mies piti tyttöä vankinaan noin kahden vuorokauden ajan. Mies muun muassa sitoi tytön ja kuljetti tätä autossaan tytön ollessa alaston tai pelkkään huppariin puettu sekä piti tyttöä teljettynä eräkämppään. Mies raiskasi tytön useita kertoja ja uhkaili lisäksi tappamisella.

Ensimmäisen yön tyttö oli yksinään eräkämpässä, jonne mies oli hänet teljennyt. Tuomittu vei tytön vaatteet mukanaan jättäen tälle vain makuupussin. Toisen yön mies vietti tytön kanssa toisessa metsäkämpässä.

Toisen viikonlopun aikana tyttö ja vastaaja yöpyivät metsäkämpässä ja miehen sukulaisen tyhjillään olleessa talossa.

Vapaudenriistojen aikana mies raiskasi tytön puukolla uhkaamalla useita kertoja. Mies pakotti tytön sellaisiin seksuaalisiin tekoihin, joita käräjäoikeus piti olosuhteet ja tytön iän huomioon ottaen erityisen nöyryyttävinä.Tekoihin kuului tytön valokuvaaminen.

Vastaaja kertoi ensimmäisen raiskauksen jälkeen tytölle, että hänen täytyi tappaa tyttö. Hän talutti tytön metsään ja ryhtyi kuristamaan tätä, kunnes muutti mielensä ja lupasi, että tyttö sai pitää henkensä "niin kauan kuin jaksoi kävellä."

Myöhemmin hän lupasi päästää tytön kotiin, jos tyttö lupaisi olla kertomatta tapahtumista. Mies uhkasi noutaa tytön uudestaan jos tämä kertoisi, ja tuolloin tyttö ei enää palaisi.

Toisella kerralla tytön vanhemmat tekivät poliisille katoamisilmoituksen tytön jäätyä pois koulusta. Kun mies sai tietää poliisin etsivän häntä, hän vei tytön yöllä kotinsa lähettyville ja jatkoi itse pakoaan vielä noin vuorokauden ajan. Pakomatkan aikana hän syyllistyi kahteen moottorikulkuneuvon käyttövarkauteen, varkauteen ja vahingontekoon.

Pitkän takaa-ajon jälkeen mies saatiin pysäytettyä piikkimatolla.

Käräjäoikeus arvioi, että tapahtumien ja uhkailun vuoksi tyttö ei uskaltanut kertoa asiasta vanhemmilleen ensimmäisen kerran jälkeen eikä myöskään paeta toisen vankeutensa aikana, vaikka siihen olisi ollut tilaisuuksia.

Poliisitutkinnan aikana vastaajan käyttämältä tietokoneelta oli löydetty sille tallennettuna ollut, löytöhetkellä deletoitu tiedosto, jonka sisältönä oli ollut seitsemänsataa lapsipornokuvaa.

Kemi-Tornion käräjäoikeus tuomitsi perjantaina miehen neljän vuoden kahden kuukauden vankeusrangaistukseen. Tuomittu velvoitettiin maksamaan asianomistajalle korvauksia eri rikosten aiheuttamista kärsimyksistä yhteensä 29 000 euroa.

Tuomio tuli kahdesta törkeästä vapaudenriistosta, pahoinpitelystä, kahdesta törkeästä raiskauksesta, kahdesta törkeästä lapsen seksuaalisesta hyväksikäytöstä ja sukupuolisiveellisyyttä loukkaavan lasta esittävän kuvan hallussapidosta sekä viidestä muusta rikoksesta.

Vapaalta jalalta vastannut mies määrättiin heti vangittavaksi ja hänet passitettiin Oulun vankilaan.




ja tuollanen hullu ollaan vielä joskus päästämäsä vapaaksikki! ja vielä parin vuoden sisään.
Voi Elämä!

sapezinnOletteko ajatelleet asiaa?Luonut: sapezinnLauantai 27.09.2008 13:50

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/200809278337019_ul.shtml

Hyväksytkö pedofiliasta tuomittujen pakkokastraation? 95% "Kyllä"

Vai, että kouluammuskelijat on sekasin?

Tuula Tuulipuku:
-"Kyllä on hulluja noi kouluammuskelijat, kun tappavat toisia ihmisiä, eikö ne tajua, että se on väärin? Tuollaiset hullut pitäisi pistää sähkötuoliin!"

Sapezinn:
-"Mitä mieltä olet pedofiileistä?"

Tuula Tuulipuku:
-"Pedofiili, missä?!?!?! Revitään sen kivekset irti saatana!"

Tee kastraatio myös itelles, ettei sukus jatku. Liian suuri riski, että sun lapsistas tulee idiootteja.

mieklollerLuonut: miekLauantai 12.07.2008 04:04

skates :
DDDDDDDDDDDDD
« Uudemmat - Vanhemmat »