IRC-Galleria

Tiedot

Luokittelu
Paikkakunnat ja alueet
Perustettu
Ennen yhteisöajanlaskun alkua
Koko
304 jäsentä
Tyttöjä: 144 (48 %)
Poikia: 160 (52 %)
Keski-ikä
23,7 vuotta
Otos: 221 jäsentä
Tyttöjen keski-ikä: 23,6 vuotta
Poikien keski-ikä: 23,7 vuotta

Jäsenet (304)

Tomi84ansyUralinMarsu|Minnna|Ilärijaanuska^^^juuliagoestoeatstiinasTaio_crustjaxxeSonsku_LaurraLeeivojunsu`QueticPönsö
« Uudemmat - Vanhemmat »

LatenCyHupsista Keikkaa 2Luonut: LatenCyLauantai 28.04.2012 00:49

Huomena Lempäälä ja Karu-Rock! (Lempäälän Piippokeskus)

Nyrckes esiintyy klo 16.15 alkaen. Luvassa mahtava show.
Lisäinfoa

Lisäksi samaisessa tapahtumassa hieman myöhemmin myös Path Of Darkness jonka kanssa itsekin pääsen vierailemaan.

Tulkaa nyt hyvät ihmiset kattomaan, kun se on ilmastaki, ja ikärajatonta.
Joskus vaan olisi parempi pysyä kotona. Sellainen tunne tuli, kun ei tiennyt, mitä edessä on ja mitkä väylät ovat suljettuja.

Olin tulossa palaverista takaisin kotio. Helsingissä ollessa kuulin, että Lempäälässä ja Tampereella alkoi rytistä. Puhuttiin kymmenien autojen ketjukolareista ja kun ne olivat tapahtuneet moottoriteillä,. oli selvää, että kiertotiet ovat täysin tukossa, jos niitä edes on.

Helsingistä Hämeenlinnaan oli keli mitä mainioin, moottoritie sulana. Mitä pohjoisemmille leveyksille saavuttiin, sitä mielenkiintoisemmaksi ilma kävi.

Parolasta Iittalaan tuli jokseenkin jäätävää vesisadetta ja Iittalasta Lempäälään räntää. Ohituskaistat olivat käytännössä käyttökelvottomia, joten niitä ei ehkä onneksi juuri käytetty.


Akaa-Lempäälä osuudella näkyväisyys oli paikka paikoin varsin olematon, joten moottoritiellä vauhdit olivat jo laskeneet 60km/h tienoille, kunnes eteen alkoi tulla pysähtyneitä rekkoja.

Vaikka moottoritie oli auki pohjoisen suunnassa, oli joitakin keskeyttäneitä autoja myös ko suunnassa. Tämäkin kuvan Fordi oli ottanut hieman osumaa.


Lempäälän ketjukolaripaikalta riitti poiskuljetettavaa.


Itse onnettomuuspaikalla ei enää ollut montaa ajoneuvoa 18:50 aikoihin. Ne, mitä vielä oli pois hakematta, alkoi muistuttaa lähinnä igluja.


Tampereen kehäteillä ei mennyt myöskään hyvin, onnettomuuksia oli niin Rajasalmessa kuin vt9:n puolella Lahdesjärvellä. Infotaulu kertoo oleellisen.


Ikean tienoilta oli turha liittyä kolmostielle, kiire loppui kaikilta.


Ongelmia tuntui olevan kaikilla kumipyöräisillä kokoon katsomatta. Tässä ollaan lakalaivassa lakisääteisellä tauolla.


Jos 3-tie oli autio, syy löytyi Kuokkamaantien risteyksestä Nekalasta. Poliisi ohjasi etelään suuntautuvaa liikennettä todellakin Kuokkamaantielle.


Kaikesta huolimatta, Tampereella lähes aikataulussaan. Yhtä helppoa ei ollut etelään menevillä linja-autoilla. Noin 18:50 aikaan tuli Lempäälässä liittymän 34 kohdalla vastaan Paunulainen, lähtöaika Tampereelta joko 16:45 tai 17:15. Ja Satakunnan Liikenteen Urjalaan matkalla ollut, 16:20 lähtenyt bussi taivalsi 10 minuutin matkan ajassa 2 tuntia 50 min saapuen Kuljussa vastaan klo 19:10


Loppumatka kotio ei sekään ongelmitta sujunut. Jos lunta oli satanut polviin asti, oli paikallisliikenteessä useita vuoroja peruttu ja lopulta liikenteenohjaaja ohjasi senkin kiertotielle, kun myös Paasikiventie (vt12) oli tukossa.

Vakuutusyhtiöissä odotettavissa kiireinen viikko.

vilmmyysjesjesLuonut: vilmmyysLauantai 16.04.2011 14:45

iskäl päivälomil, oujjee (; nyt tääl on enää kaks koiravauvvaa, mun pentu ja se mikä jää tänne iskäl. mut on noi vaa tollasii lutupalleroit :D asdfg...
vittu oikeesti. tuli sellane helvetin pääsykoekutsu... 5.5 pitäs mennä lempäälää, sit sitä varte pitäis tehä joku helvetin ennakkotehtävä ja mitäs muuta. nii se pitää viä valmistautua esittään se tehtävä. joo moro -.-
en vitus osaa ees tehä sitä ennakkotehtävää.. ;s tsiisus sentää! miks mun ees pitäis mennä sinne pääsykokeisii ku on aikas selvä juttu etten pääse sisää sinne amiksee ku jos se vitun ennakkotehtäväki on nii vitu vaikee mulle :DDDD
no mut.. ei auta muu ku mennä vaa sinne nolaa ittensä jnee.. :D skippaanhan mää siin sivussa yhen koulupäivän, joten... vois kai sitä mennäkki sinne vaik sit iha läpäl tai jotai :D

millÄ`Luonut: millÄ`Tiistai 06.07.2010 17:48

Joo onko ollu ees mukava kesäloma ;)))♥

Joo siis lauantaina kapu tuli meille hoitoo, ja sit lauantai-iltana tuli anni ja lassiki tänne ♥ sitte me mentii annin kanssa mummolaa ja kuunneltii kahteentoista yöllä ku mummo kerto meille miten kaikki on tapahtunu ennenvanhaa :DD annettii mummon kertoo kaikki mitä se muistaa, ku se oli nii ilosen näköne ku me kyseltiin kaikkee ja sit ku se kerto meille kaikkee ♥

Sit kaks viimest yöt oltii annin ja sen porukoittan mökil, jonttu ja lassiki oli yhen yön. Ja pelattiin mun monopolia ♥ ja mä ja anni melkee voitettiin pojat, tai nojoo, jontul ja lassil varmaa molemmil 6hotellia ja 15miljoonaa rahaa, mulla ja annilla ööö koko aja alle puol milliä rahaa ja kaikki omaisuus menetetty :DD mut oltiin sitkeitä (y)♥

Sit huomen mennää kaisun kanssa kuopioon, eka shoppaileen ja sitte mennää kattoo epäilys ♥

Ja sit lauantaina tulee anni ja lassi +niitten porukat takas ja sit ne on tääl varmaa pari viikkoo ja mennää annin kaa mansikka-ajoihi kattoon kun juusojoonas ja sauli ajaa siel ♥ Nuorissa tulee kyl kaksoisvoitto ku o sauli ja jonttu ja no sit yleises juuso (y)♥

Ja sit joskus parin viikon päästä mennää LEMPÄÄLÄÄ, ku nokialla on jotkut rallit ja sit ku annin porukat lähtee jonnekki rippijuhlii nii sitten anni ja lassi ehk jää lempäälää mun ja mun porukoitten kaa ja sit lassi lähtee mun isän ja poikie kaa ralleihi ja mä, anni ja äiti mennää varmaa Ideaparkii ja sit uimaa ja kaikkee ♥

-irraa-[Ei aihetta]Luonut: -irraa-Torstai 26.02.2009 21:40

ideaparkis :pp

3h menomatkaa, preikki PARKANON SHELLIL! ;D

shoppailua :p
with. anni/in-na%7C <3
sarkku/SaSSaaa <3
jonna <3

3h paluumatkaa, preikki PARKANON SHELLIL ! ;D

kiitos kivast päiväst
anni <3
jonna <3
sarkku <3

UUSIKS ?! ;D

ps. sille annin kyyläpoitsullekki kiitokset :pp

sannaaa|25.10.'08Luonut: sannaaa|Sunnuntai 26.10.2008 14:04

+Emmi.<3
+Liida.<3
+.HEnna.<3
+Sanna.<3
+Apa.<3

Käyntiin sitte Emmin kaa älästi uimassa, joskus ehkä kymmenen jälkee illal , oli ihan helvetin pimee ja helvetin kylmää vettä. Huudettii ja kiljuttii kauheesti ku luultiin aina et joku liikku siel ym . Nii sitte semmone mummo tuli sinne ihmettelee mitä me tehää siel, luuli et meitä tapettii . ! :'D
Ja Santeriki vaa nauro kavereittensa kaa puhelimes :'(
« Uudemmat - Vanhemmat »