IRC-Galleria

Tiedot

Luokittelu
Rakkaus
Perustettu
19.9.2007
Koko
1356 jäsentä
Tyttöjä: 1209 (90 %)
Poikia: 147 (10 %)
Sijoitus koon mukaan: 504
Keski-ikä
19,7 vuotta
Otos: 674 jäsentä
Tyttöjen keski-ikä: 19,6 vuotta
Poikien keski-ikä: 20,8 vuotta
Ylläpitäjä
^Japi
Valvojat
[Annsku, ^Japi

Jäsenet (1356)

katjawelip`injaAnzikahkix-Suzi-KooTee^^||hottentotti|ann`a`tr0ublemakerkaljAlaatikkoNortt|INDESCREAMSA7Xiidis`petraös^DysteriNeko
« Uudemmat -

Kyu]Germany<3<3Luonut: Kyu]Sunnuntai 18.03.2012 15:36

Jeespoks, meikä ottaa pikaisen taakse-poistu ja häivyn saksaan >:D
Huomenaamulla lähtee klo 6 lento oulusta, sieltä dusseldorf-köln-hampuri-kööpenhamina-tallinna-helsinki ja back to hvesi.. :DD
Että see ya ku eksyn taas takas suomen puolelle, pitäkää kiva viikko koulussa homehtuen! \o >:D

Kyu]Joulukuussa 2011.Luonut: Kyu]Torstai 15.03.2012 17:05

Jäimpä vaan miettimään että mikähän siinä on ettei kukaan ymmärrä asioiden oikeaa laitaa? Kaikki jotenki olettaa että pitäis haluta seurustella ja vakiintua, saada lapsia, punanen mökki ja kultanen noutaja. Vaan jos sitä ei vaan halua, ei uskalla? Mitä sitten pitäs tehä? Pitäskö mun näytellä että haluaisin jotain mikä ei kiinnosta? Tottakai, minäki kaipaan läheisyyttä vaan en liikaa. Besides, on yks jota en oo unohtanu ja se haittaa. Ei mulla riitä hermo siihen että pitäis kestää jotain liian lähellä.
En tiiä oikeen itekkään miten selittäisin tän järkevästi.. Mulle sanottiin että kuulemma arvelee mun pelkäävän liikaa ja niin, niinhän minä teenki. Turha sitä on kieltää. Ei mua kiinnosta enää tuhlata vuosia, energiaa ja itseäni siihen että otan vaan selkään. En enää jaksa kuunnella niitä samoja valheita joita kaikki miehet viljelee, en halua enää uskoa niihin kun ne sitten kietoo liian tiukasti itsensä ympärille ja vetää mukaansa.. Ja toisaalta taas, liian monen valehtelevan miehen jälkeen ei enää jaksa uskoa kenenkään tarkoittavan sanojaan. Ei enää edes suostu uskomaan.Ja tadaa, meillä on kierre valmis joka kehittää sinusta kovan kuoren joka ei suostu tuntemaan mitään.
Ja tässähän vaiheessa ruvetaan natkuttamaan siitä ettei kaikki ole samanlaisia. Ei toki, en minä niin väitäkkään. Mutta kertokaapa, Jos teitä olisi purrut pahasti verille kymmenen samanrotuista koiraa, ottaisiko sellaista? Huomaatte varmaan mitä yritän verrata. Sitä ei uskalla ottaa riskiä että ne ovatkin kaikki sellaisia vaikka muuta väitettäisiinkin. Ja tästä aiheestaan päästään siihen, että podenko jonkinlaista miesvihaa. En tietenkään, miehet on loistavia (melkein parempia) ystäviä kuin naiset! Joten ei, en vihaa miehiä. Minä vain vihaan suhteita. Rakkaus ja rakastuminen satuttaa aina, tapahtuipa mitä tahansa. Joten yksinkertaisinta on vain lakata etsimästä, kovettaa itsensä ja vain nauttia niistä pienistä hetkistä (ja jokainen varmasti ymmärtää mitä tarkoitan). Aamun tullen sitten keräillään kamppeet, jos toinen on tuttu niin juodaan kahvit ja lähdetään kotiin suihkuun ja siistiytymään. Piste. Ei velvollisuuksia, ei ahdistusta, ei määräyksiä, ei tilivelvollisuutta ja oma rauha. Perhe ja lapset on ihana juttu ja olen onnellinen niiden ystävien puolesta kenellä on ollut pokkaa ryhtyä siihen peliin :) Perhe tuo aina vakiintumista, mutta samalla äärettömän paljon vastuuta. Vastuuta, jollaiseen minulla ei ole enää pokkaa. Ei enää kaiken jälkeen.
Tässä tuli taas hemmetin mielenkiintosia avautumisia, yritäppä ite keskustella kissan kanssa päässäs pyörivistä asioista! :D Pakko sitte kirjottaa niin saa mahdollisesti palautetta ajatuksiinsa :)

`idamään(;;;Luonut: `idamäänKeskiviikko 14.12.2011 16:38

BOYSBOYSBOYS!
♥ kun tyttö tönäisee tai lyö sinua , halaa tiukasti , äläkä päästä irti
♥ kun tyttö on hiljainen , kysy häneltä , mikä on hätänä
♥ kun tyttö lähtee luotasi , vedä hänet takaisin viereesi
♥ kun näet tytön alkavan itkemään , pidä häntä vain sylissäsi ja älä sano sanaakaan
♥ kun näet tytön kävelevän , hiivi hänen taaksensa ja halaa tiukasti takaapäin
♥ kun TYTTÖ SANOO RAKASTAVANSA SINUA , HÄN TODELLA RAKASTAA SINUA ENEMMÄN KUIN KETÄÄN
♥ kun tyttö katsoo suoraan silmiisi , älä käännä katsettasi, ennen kuin hän kääntää omansa
♥ kun tyttö kaipaa sinua , häneen sattuu
♥ kun särjet tytön sydämen , tuska ei koskaan katoa
♥ kun tyttö laittaa tämän eteenpäin , hän haluaa sinun lukevan tämän
♥ soita hänelle juuri ennen kuin nukahdat ja heti kun olet herännyt tai edes lähetä viesti
♥ kun hän on tylsistynyt tai surullinen, vietä aikaasi hänen kanssaan
♥ tee hänelle selväksi , että hän on tärkeä
♥ kun hän tulee luoksesi itkien , sano ensimmäisenä : " kenelle annan turpii ? "
♥ Nyt tyttö haluaa että edes yksi jätkä tekisi tämän kaiken ! (;

hhesu[Ei aihetta]Luonut: hhesuTiistai 23.11.2010 19:14

mikä helvetti sä luulet olevas
en tarvi sua, olet säälittävä
naurattaa ku ajattelen mitä meillä oli
se oli pientä ihastusta
ei sen enempää, onneksi ei ollutkaan
mutta ei susta ole edes kaveriks
ku päässäs pyörii vaa sinä ite
ja se millä sä ajattelet..

yohannaya$Luonut: yohannayaTiistai 31.08.2010 00:00

Do you wanna get to know me
Do you wanna learn to get inside my head
Do you wanna get to touch me
Cause now my ex is officially dead

I don't lalalala like you
I lalalala love you
I used to hahaha hate you
And now I really fucking love you

nooraemilia.Luonut: nooraemiliaMaanantai 15.03.2010 21:09

Etsi pisin horoskooppisi selostus ja tummenna kohdat jotka kuvaavat sinua. Sen jälkeen haasta 4 kaveriasi tekemään tämä:

KAKSOSET 21.5. -20.6.

Kaksosten luonneanalyysi
Avainsanat: Nopeus, kommunikointi, kaksijakoisuus, äly
Hallitseva planeetta: Merkurius
Onnen päivä: Keskiviikko
Onnen väri: Keltainen
Onnen kivi: Akaatti, turmaliini
Elementti: Ilma
Luonne: Muuttuva
Laatu: Maskuliininen, positiivinen
Terveys: Kaksonen hallitsee hartioita ja niskaa, selkävaivat yleisiä.

Eläinradan Peter Pan, villi ja vapaa. Kaksonen ei koskaan kasva kokonaan aikuiseksi. Ei niin, ettäkö hän olisi kypsymätön tai naiivi, päinvastoin - hän vain on Jumalten sanansaattajan ominaisuudessaan saanut synnyinlahjakseen ikuisen nuoruuden salaisuuden. Hän ei lakkaa innostumasta, hän on aina valmis kokeilemaan jotakin uutta, ja aina hänen silmänsä säteilevät ilkikurista uteliaisuutta.
Merkuriuksen hallitsema Kaksonen on armoitettu puhuja. Silloinkin, kun kaikki se, mitä hän sanoo ei olekaan aivan totta. Ensin hän houkuttelee sinut myöntymään asioihin, joita et oikeasti mitenkään haluaisi tehdä - ja jälkikäteen hän onnistuu vielä puhumaan pääsi pyörryksiin niin, ettet osaa hänelle vihainenkaan olla.
Kaksosen into kokeilla uutta ei kuitenkaan aina ole pelkästään positiivista. Hänen ei aina ole helppo paneutua tehtäviin riittävällä pitkäjännitteisyydellä, eikä kärsivällisyys ihmissuhteissakaan ole Kaksosen vahvimpia ominaisuuksia. Mutta kun tarvitaan ideoijaa ja projektien käynnistäjää, älykäs Kaksonen on elementissään. Hän pursuaa ajatuksia, hän innostaa puheillaan toisetkin mukaan... ja hehän voivatkin sitten hoitaa homman loppuun, kun Kaksonen on jo etsimässä itselleen uusia haasteita.
Kaksosessa ihmisen perimmäinen kaksijakoisuus on kaikkein voimakkaimmillaan. Jos oikein tarkasti katsot, saatat hyvinkin nähdä tämän hurmurin toisella olkapäällä enkelin ja toisella pienen paholaisen. Hän osaa olla äärimmäisen rakastettava, lempeä, kerrassaan hurmaava ihminen, joka kietoo sinut kuuteen kertaan pikkusormensa ympärille. Ja hän tekee sen niin ihastuttavalla tavalla, että nautit joka hetkestä, vaikka tiedätkin mitä tapahtuu. Ja seuraavassa silmänräpäyksessä hän voi olla kivikova julmuri, joka vähät välittää tunteistasi, kunhan saa oman tahtonsa läpi.
Kaksosen elämästä suuri osa tapahtuu hänen oman päänsä sisällä. Hän rakastaa pohdintoja
ja filosofointia, hän lukee mielellään ja puntaroi lukemaansa, kehittelee ideoita edelleen, pohtii ja spekuloi. Saat hänestä innokkaan keskustelukumppanin, mutta väittelyyn ei kaksosta vastaan juurikaan kannata ryhtyä. Terävällä älyllään - ja vielä terävämmällä kielellään - hän päihittää sinut vaikka olisi väärässäkin.
Kaksosta ei voi olla rakastamatta. Hurmaavampaa ilmestystä ei ole. Häntä vain on aivan mahdoton omistaa. Hän haluaa kyllä valloittaa sinut perusteellisesti ja kaipaa täydellistä huomiotasi, mutta hänelle itselleen sitoutuminen on myrkkyä, varsinkin miespuolisille Kaksosille. Varaudu ajatukseen, että vaikka hän jotenkin saa sinut uskomaan, että olet hänelle juuri se ainoa oikea, kulman takana voi olla yksi tai kaksi ihmistä, jotka hän on saanut ajattelemaan aivan samoin.
Isän merkitys on Kaksosen elämässä suuri, naispuolinen Kaksonen helposti etsii isän piirteitä kumppanistaan. Miespuolinen Kaksonen voi aidosti rakastaa vain naista, joka on vahvempi ja itsenäisempi kuin hänen alistettu äitinsä. Parhaan liiton Kaksonen solmii itsetunnoltaan vahvan Oinaan tai Leijonan kanssa. Erityisesti ystäviksi sopivat hyvin myös Vaaka, Jousimies ja Vesimies, jotka itse samanlaisina osaavat arvostaa itsenäistä ja vapautta rakastavaa Kaksosta. Herkän Ravun Kaksonen polkee jalkoihinsa, Kauris ja Neitsyt väsyvät hänen vauhtiinsa, Härkä ei häntä yksinkertaisesti ymmärrä.

WHOOOOOOOPS!
oh well

anfkaNAURANLuonut: anfkaTiistai 27.10.2009 18:45

NAURANNAURANNAURAN

ISAIAkylmäköLuonut: ISAIASunnuntai 06.09.2009 22:12

Jos et tee tätä 15 minuutin kuluessa et tule ikinä saamaan poika- tai tyttöystävää !!

Oletko ihastunut juuri nyt ~ en
Entä rakastunut ~ en
Seurusteletko juuri nyt ~ en
Jos et, haluaisitko ~ en oikeestaa
Onko sydämesi särkynyt joskus ~ ei
Oletko sinä särkenyt jonkun sydämen ~ en kaiiii
Oletko itkenyt itsesi uneen jonkun ihmisen takia ~ en
Koska hän särki sydämesi ~ sydän on ehjä
Koska sinä teit jotain ~ no just söin
Haluaisitko halata jotain tiettyä henkilöä juuri nyt ~ no kellä löytyy pokkaa mua halata mur
Rakastatko ketään tällä hetkellä ~ elämää
Onko kukaan pussannut sinua viimeisen kuukauden aikana ~ on
Oletko yrittänyt unohtaa jonkun josta välität paljon ~ en
Oletko ollut ihastunut sinua nuorempaan ~ en

hajottaa[Ei aihetta]Luonut: hajottaaLauantai 09.05.2009 10:01

I guess i just lost my husband
I don't know where he went
So i'm gonna drink my money
I'm not gonna pay his rent (Nope)
I got a brand new attitude
And i'm gonna wear it tonight
I wanna get in trouble
I wanna start a fight

Na Na Na Na Na Na Na
I wanna start a fight
Na Na Na Na Na Na Na
I wanna start a fight

So so what?
I'm still a rock star
I got my rock moves
And i don't need you
And guess what
I'm having more fun
And now that we're done
I'm gonna show you tonight
I'm alright, I'm just fine
And you're a tool
So so what?
I am a rockstar
I got my rock moves
And i don't want you tonight

Jasmundo[Ei aihetta]Luonut: JasmundoPerjantai 24.04.2009 20:04

rakas päiväkirja. tänään on ollut mukava päivä. olimme möön kanssa kaupungilla. ostimme möölle kivat aurinkolasit. ja minulle ostettiin sydän aurinkolasit. =) ne on pinkit. ja sit myös pinkki käsikoru ja pinkit korvikset. oon iha ihq awww nyt :DDD joo. mennään möön kaa baariin tänää. dokaaaaaaaaaaa vittu jou.

meilonkesänalkajaisbileet <3

möö on ihQ =)

haistakaa paska ihmiset. imeytykää anaaliinne huomen on suomen eka peli <3

ps. Möö rakastaa taritaa <3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3

pps. tarita on munki mielest ihan kiva =) <3
« Uudemmat -