
Perjantaina ja lauantaina olin sitte taasen töissä. Eilee sit oli illalla tosiaa ne Hannen pippalot jois oli taas kiva nähä kaikkii tyyppei pitkästä aikaa.
Ilta nyt meni jokaisen osalta miten meni, mut yleisesti ottaen oli taas hienoa laatuaikaa kaikkien kesken.
Baaris ei paljoo kyl huvittannu bailata ku oli ensin jäätyn melkee tunnin ulkona ja sit jotenki kävi väsyttää ja ahistaa toi Kotkan meno. Joka toinen vastaantulija on joku tuttu tmv. Eikä siis aina mieleinen sellanen, tietenkään. Tänää sitte oon täs vaa relannu ja lepäilly pitkin päivää. Koulujuttui oon kyl saanu tehtyy, kumma juttu.
Huomenna pitäis lähtee Vantaalle päin taas ja se lupas vielä räntää. Ei kiva.Keskiviikkona ois atk-tentti aamulla heti ja siinähän se kohokohta koulun suhtee onkii.
Perjantaina Subbis sitte tulee taas mun tykö Vantaalle. Sillo samana iltana ollaa menos Kulttuuritalolle kattomaa sitä uutta Hunksien ShowTour 2006 esitystä.
Ja sit näillä näkymin molempina päivinä baariin ku lauantain ei pääs kauppoihikaa pyhäinpäivän takii.
Kattoo nyt mitä sitä sitte tulee tehtyä. 

Se oli ihan täynnä jengii. Ihan kiva mesta se on, paitsi et todella suurena miinuksena on ne vessat: ensinnäki ne on jossai kellarissa, ovet ei mee lukkoo, vessat ei vedä ja siel ei ollu ees paperii, sekä joka puolel hais vaa yrjö. HYI! Aika ihmeellistä musaa ne siel soitti, mut kunnes tuli BOTEN ANNA ni mie olin meiningeis. 
