IRC-Galleria

Tiedot

Luokittelu
Paikkakunnat ja alueet
Perustettu
Ennen yhteisöajanlaskun alkua
Koko
163 jäsentä
Tyttöjä: 79 (49 %)
Poikia: 84 (51 %)
Keski-ikä
22,1 vuotta
Otos: 114 jäsentä
Tyttöjen keski-ikä: 20,8 vuotta
Poikien keski-ikä: 23,1 vuotta

Jäsenet (163)

SniipuJekk-Thealltimegreataperitiivi^^Lara^^Z1000_immortal_Daylightdieskankkis^tohi^ÅnzkuukamienmazKati_84vai5a^RD^meiju``
« Uudemmat - Vanhemmat »
No niin ja, selvisipä sitten vihdoin eilen, että tämä juhannus tullaan viettämään kera @notjack ja koiramme Nellin kanssa mökillä.

Jotta mökkireissu saaressa, olisi onnistunut, piti käydä vähän tekemässä tarvehankintoja. Verkkokauppa.com:sta tarttui mukaan bluetooth-dongle, kun emännän läppärissä ei ollu sisäänrakennettua bluetoothia. Omassa uudessa läppärissä olisi kyllä, mutta tarvii nyt miettiä, tarviiko sitä matkassa mukana.

Tarkoitus on kuitenkin selvitä ilman Nokian kamalaa PC-suitea, ja jakaa kännykän 3G-yhteys (tai edes edge, kumpi nyt saaressa kuuluukaan).

Matkaan tarttui myös omaan läppäriin usb-hiiri ja tokamarketista pullo Saunalahden viinaa. Eiköhän näillä alkuun pääse, seuraavaan kauppalistaan mahtuukin mm grillimakkaraa, kyypakkaus ja lantrinkia :)
« Uudemmat - Vanhemmat »