Näin taas viime yönä painajaista. Tai en tiiä voiko sanoo painajaiseks jos ei heränny unesta aivan paniikissa. No kuitenkin uni jäi yllättävän hyvin mieleen ja ajattelin kirjottaa sen tänne.
Unessa lähdin tuttavaporukan kanssa juhannusleirille. Leiriydyimme saareen, jonne soudimme soutuveneillä. Meitä oli noin 10 henkeä ja jollain tapaa tunsimme toisemme. Emme olleet olleet kauaa saaressa kun ilmaantui että joukossamme oli murhaaja. Tämä murhaaja tappoi ihmisiä veitsellä. Yksi toisensa jälkeen porukkaa kuoli. Itse en kuitenkaan tuntenut olevani uhattuna koko aikana. Laitoimme ihmisten ruumiit ruumisarkkuihin ja soudimme järvelle ja pudotimme ruumisarkut järven pohjaan. Yhdessä vaiheessa olin uimassa kun muut lahtasivat lisää arkkuja järveen. Sukelsin ja huomasin järvenpohjassa olevan jo ainakin 5 tai 7 ruumisarkkua. Uin pikaisesti rantaan. Kukaan ei tiennyt kuka murhaaja oli. Yhdessä vaiheessa, aivan kuin olisin katsonut tilannetta vierestä, näin kin nuoripari seisoi järvessä kahdestaan. Silloin murhaaja iski ja puukotti tyttöä selkään. Tytön vierellä seissyt hänen rakastajansa olikin kaikkien tuntema uusi laulajanalku Robin. Robin ei halunnut elää ilman tätä tyttöä joten murhaaja tappoi hänetkin, heidän ruumiinsa vajosivat veden alle ruumisarkkujen viereen. Tässä vaiheessa näin murhaajan, mutta en silti tiennyt kuka hän oli. Olin kuin sivustakatselija, koska minulle ei unessa tehty mitään. Kerran muistan sanoneeni että turha minua on tappaa, tälläinen mieshän jaksaa tehdä raskasta työtä. ilmeisesti luulin olevani mies. Noh uni jatkui, soudimme pois saaresta vastakkaiselle rannalle. Yksi porukasta joka souti vastakkaiselle rannalle oli oikeassa elämässäkin hyvä ystäväni miro. Hän yritti lähteä hakemaan apua, mutta murhaaja pysäytti hänet ja alkoi hakata häntä sateenvarjolla. Murhaaja pisteli sateenvarjon päällä reikiä miron kehoon. Minä vain katselin jostain sivusta. Lopulta miro pääsi karkuun ja hän juoksi metsään ja soitti apua.
Sitten uni hyppäsi johonkin taloon ja minulla oli ase kädessä. Tiesin tämän saman murhaajan olevan tässä talossa. Talossa oli paljon ihmisiä, siellä oli ilmeisesti juhlat. Ase joka minulla oli oli täytetty jonkinlaisilla myrkkynuolilla. Sitten näin murhaajan. Murhaaja oli oma siskoni. Mitään kyselemättä tai sanomatta ammuin häntä aseella. hän pyöri ja kieri lattialla ja ainoa asia mitä muistan hänen sanoneen, että myrkkynuoli meni suoraan keuhkoon. ok.
uni ei aian vielä loppunut vaan seuraavaksi istuin kotimme terassilla. vasemmalla puolellani istui joku mustahiuksinen henkilö, en tiedä kuka hän oli, mutta pidin häntä kädestä. oikealla puolella istui ystäväni miro sekä hänen ystävänsä. katselimme yhdessä auringonlaskua, sillä olimme ilmeisesti ainoat jotka juhannusretkestä olivat selviytyneet.
että sellasta tällä kertaa. oonkin usein sanonut että mun unista sais kauhuleffan. ilmeisesti saari tuli uneen Norjan utoyan murhista ja Robin ilmestyi uniini varmaankin koska näin hänen vähän aika sitten esiintyvän voice of finlandissa.
![[marsu]](/img/bashi/1x1trans.gif)

