IRC-Galleria

simpukkasielu

simpukkasielu

- rakkautta ilmassa!

vastaan Ruuffin haasteeseen..Keskiviikko 08.02.2006 12:40

..mutta en laita vahinkoa kiertämään.

minun outoudet top5

1: tykkään tonkia kuolleita eläimiä. hirven aivot ja silmät ne vasta mielenkiintoisia on! (vaikka mä olisin toivonnu että se silmän sais kokonaisena päästä irti, ei saanu, se lätsähti)

2: ennen ku menee suihkuun, on ihan pakko suihkuttaa suihkukopin seinät ja lattia, jotta kaikki vaanivat hämähäkit menee viemäristä alas.

3: keksin lempinimiä. kokoajan. (mulla on neljä kissaa, miina, manu, sirius ja sulo. naapurit tosin uskoo että niitä on useita kymmeniä, huudan millon minttua, mantelia, mantsua, sirkkua, sirpaa, sirkkeliä, sulkkua, suloista tai mitä vain milloinkin päähän putkahtaa). keksin nimiä myös ihmisistä.

4: rakastan mun eläimiä. paljon. kuiskin niitten korvaan aina "rakastan sua eniten maailmassa" niin, että kukaan toinen mun eläimistä ei kuule. jos kuiskaan vaikka sulolle noin ja musta tuntuu että sirius kattoo mua pahalla silmällä sen vuoksi, mun on pakko sanoa et "sulo oot maailman ihanin vauvakissa ja sirius oot maailman ihanin äitikissa". (manu on paras isäkissa ja miina paras neitikissa). näin pidän kaikki tyytyväisinä ja herran nuhteessa.

5: olen muuten vain ristiriitainen ihminen.

Etkö vielä ole jäsen?

Liity ilmaiseksi

Rekisteröityneenä käyttäjänä voisit

Lukea ja kirjoittaa kommentteja, kirjoittaa blogia ja keskustella muiden käyttäjien kanssa lukuisissa yhteisöissä.